KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14351037
nr 1435 1037
Olavi Laine
(1922-1983), Finland
Oljemålning, Olavi Laine (f. 1922), "Ateljé, Nice, 1963", Signerad. Olja på duk, 90x71, yttermått inklusive ram: 104x85 cm
Olavi Laine, finländsk bildkonstnär född 1922, död 1983.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 29 november 2021
kl 18:36:29
29/11 16:41:31
- Klassiska
29 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska